a

Facebook

Twitter

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به هلدینگ بین المللی ملاصدرا میباشد

18:00 - 9:00

ساعات کاری شنبه - پنجشنبه

9821.420.56+

مشاوره و پشتیبانی

فیسبوک

توئیتر

جستجو
منو
 

سرمایه گزاری خارجی

هرآنچه را که در خصوص ثبت بین المللی شرکت خود نیاز دارید برایتان فراهیم میکنیم
سرمایه گذاری خارجی

سرمایه‌گذاری بین المللی

سرمایه‌گذاری بین المللی یک نوع از سرمایه گذاری می‌باشد که شامل خرید اوراق بهادار است که در دیگر کشورها تولید می‌شود. این نوع از سرمایه گذاری متداول است زیرا می‌تواند تنوع و فرصت‌هایی را برای رشد برتر فراهم کند. روش‌های مختلف برای سرمایه گذاری بین المللی از جمله از طریق پشتوانه دو جانبه و وجوه معامله شده وجود دارد.

کارکرد

سرمایه گذاری بین المللی روشی است که بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم می‌گیرند به وسیله سرمایه گذاری پول در خارج از بازار داخلی خودشان، درگیر آن شوند. به عنوان مثال، یک سرمایه گذار می‌تواند به جای نگهداری سهام و اوراق بهادار داخلی، برخی از سهام را از یک کشور خارجی خریداری کند یا سهام تنخواه متقابل را که در سرمایه گذاری بین المللی اختصاصی شده را بخرد.

انواع سرمایه گذاری

چندین راه وجود دارد که شما می‌توانید برای سرمایه گذاری بین المللی انتخاب کنید. تنخواه‌های دو طرفه و وجوه معامله شده، از بیشترین روش‌های معمول می‌باشند. این روش به شما اجازه می‌دهد تا پول را در یک صندوق سرمایه گذاری کنید و بعد مدیر صندوق سرمایه‌های خارجی را بخرد.

منفعت‌ها

در اینجا مقداری منفعت وجود دارد که شما می‌توانید به وسیله سرمایه گذاری بین المللی (با سرمایه گذاری‌های تجاری همراه نمی‌باشد) به آن پی ببرید. با سرمایه گذاری بین المللی، شما می‌توانید به نمونه کارهای خود، نسبت به سرمایه گذاری داخلی، تنوع بیشتری ببخشید. اگر اقتصاد کشور شما به صورت ضعیفی ایفا می‌شود، داشتن پول در اقتصادی دیگر می‌تواند ارزش نمونه کارهای شما را بالا نگه دارد. منفعت دیگر از این نوع سرمایه گذاری این است که می‌تواند زمینه بزرگی از رشد را فراهم ‌کند. بسیاری از سرمایه گذاران روی ترکیب مراکز تجاری جهان تمرکز می‌کنند، جایی که فرصت کافی برای رشد وجود داشته باشد.

هشدارها

برخی خطرات به همراه سرمایه گذاری بین المللی وجود دارند. یکی از بارزترین خطرات، خطر تغییر نرخ ارز می‌باشد. برای مثال، اگر شما در یک اوراق قرضه خارجی سرمایه گذاری کنید، ممکن است نرخ ارز بر خلاف شما حرکت کند و ممکن است سرمایه گذاری شما به همان اندازه که امیدوار بودید، سودآوری نداشته باشد. همچنین بسیاری از شرکت‌های خارجی اطلاعات زیادی برای سرمایه گذاری قرار نمی‌دهند، بنابراین گرفتن یک تصمیم مفید می‌تواند مشکل باشد.

نقدینگی

بعضی از انواع سرمایه گذاری خارجی سطح کمتری از نقدینگی را نسبت به مقدار میانگین دارند. هنگام تجارت سهام و وجوه داخلی، معمولا شما با معامله‌گران زیادی برای تجارت مواجه هستید. با وجود برخی از سهام خارجی، مقدار کمی احتمال وجود دارد که می‌تواند خرید و فروش سهام شما را دشوار کند. این امر بعضی شکل‌های سرمایه گذاری بین المللی را یک شکل پرخطرتر از سرمایه گذاری که بسیاری آن را ترجیح می‌دهند، می‌سازد.

۶ مزیت سرمایه گذاری بین المللی

خوشبختانه، سرمایه گذاری‌های بین المللی تا زمانی که محدودیت‌های خود را بدانید، یک امنیت مالی و شکل قابل اعتماد از سرمایه گذاری می‌باشد. بنابراین، در راستای ایده تصمیمات مالی سالم، در اینجا شش مزیت سرمایه گذاری بین المللی ارائه شده است:

تنوع وجوه شما

یک سرمایه متنوع مالی در نوسانات اقتصادی، گزینه‌هایی را به سرمایه گذاران می‌دهد و توسط سرمایه گذاری بین المللی، امور مالی شما از منابع جایگزین ثابت برخوردار خواهد بود. به عبارت دیگر، اگر پول شما بین کشورهای مختلفی پخش شود، بنابراین یک سقوط اقتصادی در یک کشور بر دیگر سرمایه گذاری‌ها تاثیری نخواهد گذاشت. ناگفته نماند که با تنوع سرمایه گذاری می‌توان به درک آموخته‌ای از اقتصادها و بازارهای مختلف جهانی دست یافت، اما با کمک یک مشاور مالی یا با کمی تحقیق، شما قادر خواهید بود تا سرمایه گذاری‌های آگاهانه جهانی را انجام دهید.

سرمایه گذاری خارجی به معنی گزینه‌های بیشتر

درست مانند تنوع در سرمایه گذاری بین المللی، گزینه‌های بسیاری نیز وجود دارند که به روشی که شما می‌خواهید دارایی‌های خود را سرمایه گذاری کنید، انجام شوند و با رشد سرمایه گذاری بین المللی، گزینه‌های سرمایه گذاری موجود در تجارت امروزه به سرعت معمول می‌شوند.

حفاظت و محرمانه بودن بین المللی

اگر شما از جمله سرمایه گذارانی هستید که نگران سهم مالی با سلب حق اقامه دعوی و دعاوی حقوقی هستید، سرمایه گذاری بین المللی مزیت دیگری برای حمایت از دارایی را دارد. با سرمایه گذاری در خارج از کشور، بسیاری از موسسات مالی خارجی قادر به محافظت از سرمایه گذاری‌های شما در برابر توقیف و تهدیدات دیگر هستند. به همین ترتیب، سرمایه گذاری بین المللی نیز با محرمانه بودن در مورد امور مالی شما همراه می‌شود. از نظر قانونی، موسسات مالی بین المللی نباید جزئیات پولی شما را فاش کنند. محرمانه بودن به این معنا نیست که سرمایه گذاری‌های بین المللی از قانونی بودن معاف هستند، اما آنها حق آزادی بیشتری دارند.

رشد سرمایه گذاری روی یک سطح بین المللی

با در نظر گیری درآمد خانوار، قدرت واردات و صادرات، جمعیت کاری جوان و ضعف به سیاست‌های اقتصادی بازار آزاد، سرمایه گذاری بین المللی پتانسیل رشد بیشتری نسبت به سرمایه گذاری تنها در کشور ایران را دارد که به معنای افزایش پتانسیل بازده، در سرمایه گذاری‌های خارج از کشور است.

تنوع ارزی، اوراق بهادار را تقویت می‌کند

سرمایه گذاری بین المللی در تعدادی از کشورها، سهام امن‌تری را بر خلاف سرمایه گذاری همه دارایی در اقتصاد یک کشور به شما می‌دهد، بنابراین تفاوت‌های ارزی از کشوری به کشور دیگر انجام می‌شود. در رابطه با دلار آمریکا، بسیاری از کشورها در سراسر دنیا ارزهای قوی‌تری دارند که با گذشت زمان به تقویت بازده کمک می‌کند. روی دیگر سکه این ایده است که نوسانات در نقاط قوت ارزی همانطور که می‌تواند سهام شما را را قوی کند، می‌تواند به آسانی در مقابل سهام شما عمل کند. این یک خردمندی است که شما بایستی به نرخ ارزهای بین المللی توجه کنید و اینکه چگونه آنها را با دلار آمریکا مقایسه کنید، اما هرگز صرفا بر اساس نرخ ارزی یک کشور که می‌تواند یک شبه سقوط کند، سرمایه گذاری نکنید.

کاهش در مالیات

بسیاری از کشورها در سراسر دنیا تشویق‌های مالیاتی قابل توجهی را برای سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد می‌دهند. این تشویق‌ها به منظور تقویت محیط‌های سرمایه گذاری سایر کشورها و همچنین جذب ثروت خارجی می‌باشد.

جهت ثبت شرکت بین المللی خود درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

تماس با ما

مشاوره رایگان

  ثبت شرکت بین المللی

  مزایای ثبت شرکت بین المللی
  • بدست آوردن مشتریان جدید
  • گسترش ریسک تجاری
  • دسترسی به استعدادهای جدید
  • تقویت برند شما
  • تامین سرمایه‌گذاری خارجی
  • کاهش هزینه‌ها
  • افزایش مصونیت به تمایلات

  راهنمایی وکلای ما

  در خصوص ثبت شرکت بین المللی